Αρχική » 2017 » Φεβρουάριος

Αρχείο μηνός Φεβρουάριος 2017

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Σας προσκαλούμε την Πέμπτη 23 Φεβρουαρίου 2017 και ώρα 18:30 στην επιμορφωτική συνάντηση που διοργανώνουμε στο χώρο του σχολείου μας με θέμα τη διατροφή και συγκεκριμένα το υγιεινό πρωινό στο σχολείο. Εισηγήτρια είναι η διατροφολόγος κ. Γιαννούλη Μαρία. Η δράση υλοποιείται στο πλαίσιο συμμετοχής του 20ου Δημοτικού Σχολείου Ευόσμου στο Ευρωπαϊκό Πρόγραμμα Erasmus+ με τίτλο «G.O.A.L.»

Επιμορφωτικό Σεμινάριο Εκπαιδευτικών Γ΄ και Δ΄ τάξης

Σας ενημερώνουμε ότι την Τρίτη 14 Φεβρουαρίου 2017 οι μαθητές και οι μαθήτριες της Γ΄ και Δ΄ τάξης δεν θα προσέλθουν στο σχολείο λόγω συμμετοχής των δασκάλων τους σε επιμορφωτική ημερίδα που διοργανώνει η σχολικός σύμβουλος της 17ης εκπ/κής περιφέρειας.

«Δημιουργούμε και θυμόμαστε τα παιδιά του Β΄ Παγκόσμιου Πολέμου»

Με αφορμή την Ημέρα μνήμης του Ολοκαυτώματος και τη συμμετοχή του σχολείου μας στη δράση «Δημιουργούμε και θυμόμαστε τα παιδιά του Β΄ Παγκόσμιου Πολέμου» ( που διοργανώνει ο Δήμος Θεσσαλονίκης , η Ισραηλιτική Κοινότητα, το Α.Π.Θ., το Πανεπιστήμιο Μακεδονίας και το Τ.Ε.Ι), οι μαθητές της ΣΤ΄ τάξης δημιούργησαν αφίσες. Επέλεξαν το άσπρο-μαύρο για να αποτυπώσουν τα συναισθήματά τους για τα χιλιάδες θύματα του ναζισμού.Θα θυμούνται και ελπίζουν  να μην ξανασυμβούν τέτοια τραγικά γεγονότα στην ανθρώπινη ιστορία.

οι υπέροχες αφίσες των μαθητών μας

Επιμορφωτικό Σεμινάριο Εκπαιδευτικών Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης

Σας ενημερώνουμε ότι την Τρίτη 7 Φεβρουαρίου 2017 οι μαθητές και οι μαθήτριες της Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης δεν θα προσέλθουν στο σχολείο λόγω συμμετοχής των δασκάλων τους σε επιμορφωτική ημερίδα που διοργανώνει η σχολικός σύμβουλος της 17ης εκπ/κής περιφέρειας.

Φεβρουάριος 2017