ΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑ ΒΙΩΜΑΤΙΚΟΥ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟΥ ΣΕ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΚΠ/ΚΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΠΡΟΛΗΨΗΣ ΚΑΙ ΠΡΟΑΓΩΓΗΣ ΥΓΕΙΑΣ ΠΚΜ

Δωρεάν σεμινάριο 16 ωρών για την επιθετική συμπεριφορά των παιδιών και την ενίσχυση θετικών συμπεριφορών σε 8 εβδομαδιαίες, πρωινές, δίωρες συναντήσεις. Οι αιτήσεις γίνονται μέχρι τις 30-11-2018.
Περισσότερες πληροφορίες εδώ: ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος ταξιδιωτικών γραφείων για πραγματοποίηση σχολικής εκδρομής στην Αθήνα (επίσκεψη στη Βουλή των Ελλήνων).

Παρακαλούμε όσα ταξιδιωτικά γραφεία το επιθυμούν, να εκδηλώσουν ενδιαφέρον και να υποβάλλουν τις προσφορές τους σχετικά με την εκδρομή του Σχολείου μας στην Αθήνα (3-5/11/2018). Προθεσμία Υποβολής Προσφορών: Δευτέρα, 8 Οκτωβρίου 2018 και ώρα 11:00 π.μ. Εκπρόθεσμες προσφορές θα επιστραφούν στους αποστολείς τους δίχως να ανοιχθούν. Προσφορές με emails δε γίνονται δεκτές.

Η προκήρυξη στάλθηκε στις 1-10-2018 σε ηλεκτρονική μορφή στον ΣΥΝΔΕΣΜΟ ΕΝ ΕΛΛΑΔΙ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ & ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΩΝ ΓΡΑΦΕΙΩΝ, ο οποίος την καταχώρησε στις 3-10-2018 στην ηλεκτρονική διεύθυνση: http://www.hatta.gr/LinkClick.aspx?fileticket=ufFrnFfvPEY%3d&tabid=313&language=el-GR.

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΕΙΟΥ, ΕΚΛΟΓΕΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΓΟΝΕΩΝ

Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με το υπ. αρ. 79/1-8-2017 νέο Προεδρικό Διάταγμα το καθημερινό ημερήσιο σχολικό πρόγραμμα αρχίζει στις 8:00 π.μ. με την προσέλευση των μαθητών στο χώρο του σχολείου η οποία γίνεται έως τις 8:15 π.μ. Κατά τη διάρκεια του χρόνου της προσέλευσης των μαθητών (8:00-8:15 π.μ.) δεν παρευρίσκεται χωρίς άδεια στο χώρο του σχολείου ουδείς άλλος εκτός των μαθητών και των εκπαιδευτικών. Στις 8:15 το σχολείο υποχρεούται να κλείνει τις εισόδους του.

Την Τετάρτη 19 Σεπτεμβρίου 2018 και στις 18:30 στο χώρο του 1ου-5ου Νηπιαγωγείο (κάτω από το σχολείο μας) θα υπάρξει ενημέρωση ΟΛΩΝ των γονέων του σχολείου μας σχετικά με τη λειτουργία του σχολείου (πρωινός κύκλος-ολοήμερο), τον παιδαγωγικό του ρόλο και τις δράσεις μας.

Θα ακολουθήσει απολογιστική ενημέρωση από το απερχόμενο διοικητικό συμβούλιο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων και εκλογές για την ανάδειξη του νέου συμβουλίου. Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να προμηθεύονται και να καταθέτουν το έντυπο υποψηφιότητας από/στον διευθυντή του σχολείου. Τελική ημερομηνία υποβολής υποψηφιοτήτων είναι η Τετάρτη 19-9-2018 και ώρα 13:30.

ΑΓΙΑΣΜΟΣ

Σας ενημερώνουμε ότι ο αγιασμός του 20ου Δημ. Σχολείου Ευόσμου θα γίνει την Τρίτη 11 Σεπτεμβρίου και ώρα 10:00 π.μ. Οι μαθητές θα σχολάσουν στις 10:30 π.μ.

ΚΛΕΙΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ

Έπειτα από οδηγία του Δήμου Κορδελιού-Ευόσμου (τμήμα Παιδείας) σας ενημερώνουμε ότι για λόγους υγιεινής σήμερα Παρασκευή 30 Μαρτίου δεν θα λειτουργήσουν τα σχολεία του Δήμου μας.

Επέτειος της 25ης Μαρτίου 1821.

Την Παρασκευή 23 Μαρτίου 2018 τα παιδιά θα έρθουν στο σχολείο χωρίς τσάντες από τις 09:00 π.μ. έως τις 10:00 π.μ. για να συμμετάσχουν στη γιορτή της τάξης τους για την επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821. Το ολοήμερο δε θα λειτουργήσει.